top of page

Historia jednego castingu

Reż. Alison Kuhn / Niemcy / 2020 / 80 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Alison Kuhn
Zdjęcia: Lenn Lamster
Montaż: Christian Zipfel
Dźwięk: Larissa Kischk, Elisabeth Sommer
Muzyka: Dascha Dauenhauer
Producent: Luis Morat
Produkcja: Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF
Właściciel praw: Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF
Język: niemiecki

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Prawie pusta sala na Uniwersytecie Filmowym w Babelsbergu. Pięć młodych aktorek (Isabelle Bertges, Gabriela Burkhardt, Aileen Lakatos, Lisa Marie Stoiber i Milena Straube) i reżyserka (Alison Kuhn, ur. 1995) biorą udział w warsztatach, podczas których analizują doświadczenie przemocy w swoim zawodzie.
„Zaprosiłam pięć kobiet”, opowiada o projekcie Kuhn. „Mają dwadzieścia kilka lat, są aktorkami i cztery lata temu brały udział w tym samym castingu, podczas którego doświadczyły systemowego nadużycia o seksualnym, przemocowym charakterze. Ja też starałam się o pracę przy tym filmie. Jak wiele moich koleżanek i kolegów, wyparłam to, co stało się tamtego dnia, tak szybko, jak tylko potrafiłam. Ale ponieważ pan reżyser kontynuował nadużycia, wykorzystując materiały z przesłuchań do zmontowania zupełnie nowego filmu, sprawa trafiła do sądu. Młode aktorki przeciwko producentom – tyle można powiedzieć, sprawa nie została upubliczniona. Dzisiaj, po kilku latach, kiedy sama studiuję reżyserię i pracuję z tymi aktorkami przy wspólnym projekcie, to co się wydarzyło wtedy… jak mogło się wydarzyć, i co to właściwie oznacza dla naszego życia i naszej pracy?”.

FESTIWALE I NAGRODY

IDFA - International Documentary Film Festival Amsterdam, CPH:DOX, Max Ophüls Preis (Najlepsza Oryginalna Ścieżka Dźwiękowa), DOK.fest München (Nagroda Studencka), International Film Festival Assen, FDF Documentary Film Festival (Wyróżnienie Specjalne), Festival des deutschen Films Madrid, Achtung Berlin, Sehnsüchte - International Student Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Alison Kuhn
Urodzona w 1995 r. w Saarbrücken w Niemczech. W latach 2013-2015 studiowała aktorstwo w szkole filmowej FAS w Kolonii. Między 2016 a 2018 r. studiowała literaturę i dziennikarstwo na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. W 2017 roku otrzymała Narodową Nagrodę dla Młodej Poezji „lyrix”. Od 2018 r. studiuje reżyserię na Filmuniversität Babelsberg KONRAD WOLF. Jest stypendystką Niemieckiej Fundacji Stypendialnej w kategorii Sztuka/Design/Film. „Historia pewnego castingu” jest jej pełnometrażowym debiutem.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page