top of page

Na zawsze Amber

Reż. Lia Hietala, Hannah Reinikainen / Szwecja / 2020 / 75 min. / warszawska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Lia Hietala, Hannah Reinikainen
Zdjęcia: Lia Hietala, Sara Thisner Lindstedt, Amber Mastracci, Luciano Mastracci, Alma Mastracci
Montaż: Hannah Reinikainen, Lia Hietala, Anton Hemgren, Charlotte Landelius
Dźwięk: Fredrik Strålne
Muzyka: Shitkid
Producentki_ci: Göran Hugo Olsson, Melissa Lindgren
Produkcja: Story AB w koprodukcji z: Sveriges Television
Właściciel praw: Réservoir Docs
Język: szwedzki, włoski
Strona: https://reservoirdocs.net/films/always-amber/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Amber i Sebastian mają siedemnaście lat. Łączy ich przyjaźń i odrzucenie norm genderowych. Poruszając się w spektrum płynnych tożsamości, wspólnie marzą, imprezują oraz tworzą więzi z podobnie myślącymi osobami. Queerowe nastolatki zamieszkują przestrzeń pełną otwartości i miłości, z dala od oceniających spojrzeń, gdzie wszystko wydaje się możliwe. Kiedy Amber zakochuje się w Charlie, utopijny świat zostaje wystawiony na próbę. Pojawiające się problemy z zaufaniem powodują, że Amber musi przejść przez tranzycję samotnie.

FESTIWALE I NAGRODY

Berlinale, Hot Docs, Bergen International Film Festival, Helsinki International Film Festival, Nordisk Panorama, Thessaloniki Documentary Film Festival, Seoul International Women Film Festival (Nagroda dla Najlepszego Filmu Pełnometrażowego), New York LGBTQ+, Oslo/Fusion Film Festival, Queer Porto, Chéries Chéris, Mix Copenhagen, BIFF, Queer Lisboa, Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet (polska premiera)

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Lia Hietala
Lia Hietala, urodzona w 1993 r. w Sztokholmie, zaczęła pracę w branży filmowej jako asystentka szwedzkiej reżyserki Ninji Thyberg w 2014 r. Od tamtego czasu wyreżyserowała dwa krótkometrażowe filmy fabularne - „If I Say No” (2016) i „My Gay Sister” (2017). Film „My Gay Sister” odniósł międzynarodowy sukces i zdobył prestiżową nagrodę TEDDY na Berlinale, najważniejszą queerową nagrodę filmową. Na jesieni 2018 r. rozpoczęła studia na Konstfack, Akademii Sztuk Pięknych, Rzemiosła i Wzornictwa w Sztokholmie. „Na zawsze Amber” (2020) to jej pełnometrażowy debiut, wyprodukowany przez Görana Hugo Olssona ze Story AB.

Hannah Reinikainen
Hannah Reinikainen urodziła się w 1992 r. w Sztokholmie. Studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Sztokholmskim i film dokumentalny w Biskops Arnö. Pracowała jako montażystka, a także wyreżyserowała dwa krótkie metraże: „Nybohovsbacken” (2016) i „She only beat the one she loves” (2017). „Na zawsze Amber” jest jej pełnometrażowym debiutem.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page