Pole walki
Reż. Silvia Biagioni, Andrea Laudante / Włochy / 2020 / 10 min. / polska premiera
Reżyseria: Silvia Biagioni, Andrea Laudante
Montaż: Silvia Biagioni
Dźwięk: Andrea Laudante
Muzyka: Andrea Laudante
Producent: Luca Ricciardi
Produkcja: AAMOD - Archivio Audiovisivo del Movimento Operaio e Democratico
Właściciel praw: Luca Ricciardi, AAMOD - Archivio Audiovisivo del Movimento Operaio e Democratico
Język: włoski
Strona: http://silbia.it/battlefield/, https://www.andrealaudante.com/battlefield/
TWÓRCZYNIE I TWÓRCY
Intymne, odmieńcze, wrażliwe, pokawałkowane: kobiece ciało jako pole walki. „Pole walki” jest hołdem dla drugofalowych ruchów feministycznych lat 60. i 70.; przez zarejestrowane odpryski zarówno politycznego zaangażowania, jak i codziennego życia, rekonstruuje jedne z najbardziej rewolucyjnych zmian w historii najnowszej. Obrazy i dźwięki oddają głos zasobom założonego w późnych latach siedemdziesiątych Archivio Audiovisivo del Movimento Operaio e Democratico w Rzymie. Sugestywny montaż i muzyka tworzą przestrzeń pomiędzy wspomnieniem a teraźniejszością.
FESTIWALE I NAGRODY
Ji.hlava International Documentary Film Festival, Instants Vidéo, SeeYouSound, Lift-Off
LAN YU
Silvia Biagioni
Silvia Biagioni jest filmowczynią i montażystką mieszkającą w Londynie i Mediolanie. Specjalizuje się w filmach dokumentalnych i archiwalnych, filmach found footage, projektach partycypacyjnych i esejach filmowych. Doświadczenie zdobywała pracując m.in. dla BBC, Vice’a, ITV czy Channel 4. Jej pierwszy film, „Nothing Essential Happens in the Absence of Noise” (2015), został wyprodukowany we współpracy z berlińskim kolektywem Praxis Records i był pokazywany na festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie.
Andrea Laudante
Andrea Laudante jest włoskim kompozytorem i multiinstrumentalistą. Na jego prace szczególny wpływ mają związki między muzyką instrumentalną i elektroakustyczną oraz koncepcje wschodnich ruchów filozoficznych. Jego najnowsze produkcje to m.in. „3 Mandala” (2016); „Fragmenta” (2020), w ramach projektu degoya; „Banat Banat Ban Jai” (2020); „ACR0N” z Dario Capasso (2020). Od 2017 r. należy do zespołu OEOAS (Orchestra Elettroacustica Officina Arti Soniche), występując na żywo z takimi artystami jak Elio Martusciello, Alvin Curran czy Zu.
IMAGES GALLERY
ORGANIZACJE PARTNERSKIE