top of page

Rok bez lata

Reż. Gosia Trajkowska, Agata Lech / Polska / 2020 / 10 min.

bilet.jpeg
web.jpeg
WATCH ONLINE

Reżyseria: Gosia Trajkowska, Agata Lech
Scenariusz: Gosia Trajkowska, Agata Lech
Zdjęcia: Gosia Trajkowska
Montaż: Agata Lech
Dźwięk: Agata Lech
Muzyka: Agata Lech
Producenci_tki: Gosia Trajkowska, Agata Lech
Produkcja: Gosia Trajkowska, Agata Lech
Właścicielki praw: Gosia Trajkowska, Agata Lech
Język: polski
Strona:

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

„Rok bez lata” to poetycka opowieść o wybuchu wulkanu Tambora w 1815 roku i konsekwencjach, które ten wybuch wywołał na całym świecie. Estetyzujemy globalną katastrofę, prawdziwe zjawisko klimatyczne przejmująco nazywane „rokiem bez lata”. Próbujemy w ten sposób poradzić sobie z lękiem, który towarzyszy nam od dawna: lękiem przed końcem świata. To wizualne słuchowisko jest naszym wspólnym snem, miejscem, w którym spotkały się nasze myśli podczas samotnych powrotów do domu autobusem. To słuchowisko ułożyło się z resztek okruszków, które niechcący spadły nam na beton, które oświetlone słońcem wyglądały jak kosmiczne drobiny.

FESTIWALE I NAGRODY

HER Docs Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Gosia Trajkowska
Gosia Trajkowska jest performerką, artystką wizualną, autorką tekstów i reżyserką. Najchętniej pracuje w duetach Wraz z Verą Popovą wyreżyserowała spektakle „KRYM”, „Pink Bitterness. Księżniczki”, „Kolacja” oraz trzyodcinkowy podcast „Beethoven Was a Lesbian”. Wraz z Agatą Lech wyreżyserowała i stworzyła dwa filmy poetyckie: „Rok bez lata” oraz „Ballada dla balkonów”. Absolwentka sztuki mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Agata Lech
Agata Lech to artystka audiowizualna, muzyczka, reżyserka. Urodzona w 1997 roku w Szczecinie, absolwentka studiów drugiego stopnia Wydziału Sztuki Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie. W swoich pracach filmowych, malarskich i czy dźwiękowych kreuje poetycką narrację w celu tworzenia wyimaginowanych światów. Agata komponuje i produkuje eksperymentalną muzykę elektroniczną.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page