top of page

...and codes that break my heart. Anyway.

Reż. Amy Muhoro, Weronika Wysocka / Polska / 2020 / 6 min.

bilet.jpeg
web.jpeg
WATCH ONLINE

Reżyseria: Weronika Wysocka
Scenariusz: Weronika Wysocka, Amy Muhoro
Występuje: Eliza Chojnacka
Zdjęcia: Filip Skrońc
Montaż: Weronika Wysocka
Dźwięk: Zoi Mikhailova
Muzyka: PIANO FANTASIA „Song for Denise” (Mike Serbee & Tidee), CRC MUSIQUE / SACEM
Producentka: Maria Nowakowska
Produkcja: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Właścicielki praw: Weronika Wysocka, Amy Muhoro
Język: angielski
Strona: www.weronikawysocka.com

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Żyjąc, przewijając, chłonąc informacje, razem obserwowaliśmy, jak nasze systemy nerwowe i poznawcze rozpływają się w hiperrzeczywistości. Pobudzeni przez nią wszyscy przeżywamy epizody psychotyczne siedząc w fotelu. Uderzając w ścianę bezsilności, racjonalizujemy słabości, porzucamy logikę. (Nie)widoczność wielkich potentatów energetycznych pojawiających się codziennie na naszych ekranach zderza się w naszych umysłach z niewyobrażalnie silną potrzebą odzyskania wolności i przywrócenia sprawiedliwości.
Weronika Wysocka i Amy Muhoro przeprowadziły artystyczne śledztwo, ukazujące proces przyczynowo-skutkowy ekstrakcji danych przez prywatne firmy. Film to wizualna reprezentacja umysłu nowego pokolenia aktywistek_ów, które chcąc walczyć o swoje prawa, tracąc zdrowy rozsądek, obwiniając się za brak odpowiednich systemów oporu – choć wiedzą, że dostęp do nich mają tylko wysoko wyspecjalizowani ekspertki_ci.

FESTIWALE I NAGRODY

HER Docs Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Amy Muhoro
Urodzona w 1996 roku, artystka multidyscyplinarna, pochodzi z Kenii. Jej praktyka skupia się na przecięciu sztuki i historii oraz ich roli w życiu człowieka. Powracającym tematem jej praktyki artystycznej jest globalny system nadzoru w kulturze. Obecnie zajmuje się badaniami nad utraconym dziedzictwem i wiedzą ludów rdzennych oraz wpływem tego procesu na historię społeczności, język i tożsamość na kontynencie afrykańskim. Jej prace były prezentowane w Creatives Garage, Instytucie Goethego oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Weronika Wysocka
Urodzona w 1994 roku, absolwentka Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, studiowała na UdK Berlin i Bezalel Academy of Arts and Design Jerusalem. Inicjatorka rezydencji artystycznej dla młodych artystek_ów – Turnus Słupsk; założycielka i kuratorka programu end-less o pułapkach współczesności w kontekście nadprodukcji. Prowadziła program warsztatów Strategie Narracji na ASP w Warszawie. Porusza m.in. zagadnienia wpływu technologii na człowieka i przyrodę. Posługuje się tekstami inspirowanymi wiadomościami przepływającymi przez komunikatory wydobywając z nich odbicia globalnych nastrojów.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page