top of page

Córka mułły

Reż. Mahdieh Mirhabibi, Hassan Solhjou / Iran, Wielka Brytania / 2019 / 72 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Mahdieh Mirhabibi, Hassan Solhjou
Zdjęcia: Mahdieh Mirhabibi, Marzieh Mirhabibi, Ali Akbar Mirhabibi
Montaż: Hassan Solhjou
Dźwięk: Ensieh Maleki, Masood Azizi
Producentki_ci: Mahdieh Mirhabibi, Hassan Solhjou
Produkcja: TFC
Właściciel praw: TFC
Język: perski
Strona: https://www.hassansolhjou.com/films#h.xztuk6g9lhe8

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Poruszająca historia irańskiej rodziny, której głową jest konserwatywny, popierający reżim mułła, zarazem ojciec niepokornych dzieci, w tym reżyserki filmu. Mahdieh jest fotografką, ale za publikowanie zdjęć z antyrządowych protestów ma zakaz pracy w kraju. Planuje uciec z Iranu ze swoim chłopakiem, ale sprawy stają się coraz bardziej skomplikowane. W międzyczasie bardzo wnikliwie przygląda się swojej rodzinie, w której ścierają się przeciwstawne poglądy, bolesna polityka, ale też trudy codziennego wspólnego życia i uczucia. (Michał Matuszewski)

FESTIWALE I NAGRODY

CPH:DOX, Busan International Film Festival, ImagineIndia International Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Mahdieh Mirhabibi
Urodzona w 1982 r. irańska fotografka-freelancerka na uchodźstwie. W Iranie otrzymała zakaz zajmowania się fotografią, znalazłą więc schronienie w Turcji. Za pośrednictwem fotografii dokumentuje życie w Iranie, Syrii, Iraku, Afganistanie, Indiach i Somalii. „Córka mułły” jest jej debiutem filmowym.

Hassan Solhjou
Urodzony w 1970 r. starszy producent w BBC World Service, montażysta i prezenter przeglądu filmów w BBC Persian TV. Studiował kinematografię w Iranie i Wielkiej Brytanii. Dotychczas zrobił ponad 10 filmów, głównie dokumentalnych, m.in. „The Night Season” (1991), „Fish Talking” (2006), „In Search of a Healer” (2007), „The Birds I Dreamed” (2010) czy „Throw A Stone into The Water” (2011). Część z tych filmów przyniosła mu międzynarodowe uznanie, a także zdobyła nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page