top of page

Niebo po deszczu

Reż. Mercedes Gaviria Jaramillo / Kolumbia / 2020 / 72 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Mercedes Gaviria Jaramillo
Scenariusz: Mercedes Gaviria Jaramillo
Zdjęcia: Mercedes Gaviria Jaramillo, Mauricio Reyes Serrano, Alejandra León
Montaż: Rodrigo Traverso, Florencia Gómez García
Dźwięk: Marcos Canosa
Muzyka: Matías Gowland
Producentki_ci: Jerónimo Atehortúa Arteaga, Mercedes Gaviria Jaramillo
Produkcja: Invasión Cine
Właściciel praw: FilmsToFestivals
Język: hiszpański
Strona: http://blog.filmstofestivals.com/cecddll-4846/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Po kilku latach w Buenos Aires, gdzie studiowała i gdzie pracuje jako montażystka dźwięku, Mercedes Gaviria Jaramillo przyjeżdża do rodzinnego Medellín w Kolumbii, by pracować na planie filmu swojego ojca, reżysera Victora Gavirii. Jej dokument jest więc po części making of brutalnej „La mujer del animal” (2016), opartego na faktach kryminału o porwanej młodej dziewczynie, kręconego w autentycznych lokalizacjach i z niezawodowymi aktor(k)ami. To także portret deszczowej metropolii, do niedawna jednego z najbardziej niebezpiecznych miejsc nie tylko w Kolumbii, ale i na świecie. Ale jest tu też drugi wątek – osobista podróż poprzez rodzinne archiwum, nie tylko domowych filmów wideo kręconych przez ojca-reżysera, ale też dziennik matki, głównej żywicielki rodziny. Wyłania się z niej trudny portret kolumbijskiej rodziny – przepaści pomiędzy macierzyństwem a ojcostwem, niełatwych relacji płci. (Klara Cykorz)

FESTIWALE I NAGRODY

Mar del Plata International Film Festival (Nagroda Krytyków: Wyróżnienie Specjalne), Rotterdam International Film Festival, Doc Fortnight - MoMA’s Festival of International Nonfiction Film and Media, Visions du Réel, Guanajuato International Film Festival, Gijón/Xixón International Film Festival (Nagroda Krytyków: Najleoszy Film), Cali International Film Festival (Najlepsza Reżyseria), Festival de Cine Al Este, Festival del Nuevo Cine Latinoamericano de La Habana, Documenta Madrid International Documentary Film Festival, Transcinema International Film Festival, Femme Revolution Film Festival, Jeonju International Film Festival, Vanda Duarte Festival de Cine de Mujeres y Disidencias Latinxs

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Mercedes Gaviria Jaramillo
Urodzona w 1992 roku w Medellín w Kolumbii. Realizatorka dźwięku i reżyserka filmowa. W 2016 r. ukończyła Wydział Reżyserii Filmowej na Universidad del Cine. Prezentowała swój film krótkometrażowy „Silencio antes" (2016) na festiwalach FICCI i BAFICI. Na BAFICI w 2018 r. zdobyła Nagrodę ASA za Najlepszy Dźwięk w Filmie „Córki ognia" Albertiny Carri. W tym samym roku ukończyła podyplomowy program filmowy na Uniwersytecie Torcuato di Tella. „Niebo po deszczu" jest jej pierwszym pełnometrażowym filmem. Obecnie wykłada dźwięk na FUC i pracuje przy postprodukcji dźwięku w swoim studiu w Atalante.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page