top of page

Orgazm, czyli mała śmierć

Reż. Annie Gisler / Szwajcaria / 2018 / 58 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Annie Gisler
Scenariusz: Annie Gisler
Zdjęcia: Géraldine Zosso
Montaż: Valérie Anex
Dźwięk: Julian Joseph, Nora Longatti
Muzyka: Benoît Gisler
Producentki_ci: Mark Olexa, Dunja Keller, Francesca Scalisi
Produkcja: DOK MOBILE
Właściciel praw: DOK MOBILE
Język: francuski, angielski
Strona: http://dokmobile.ch/en/la-petite-mort/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Grupa kobiet w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i preferencjach seksualnych, prowadzi szczerą rozmowę o swoim doświadczeniu orgazmu. Wizualne przerywniki, od abstrakcji po konkret fotografii artystycznej, służą za ilustrację ich doznań. Opowiadając o swojej seksualnej historii, bohaterki dzielą się swoimi pragnieniami – z wrażliwością i humorem, z dala od pornograficzności, za to z poczuciem wspólnotowości, jednoczącej przygody, napędzanej pragnieniem przełamywania wciąż ciążących nad kobiecą seksualnością tabu. „Orgazm, czyli mała śmierć” jest dialogiem pomiędzy kobietami – dla kobiet. I dla mężczyzn.

FESTIWALE I NAGRODY

Zurich Film Festival, Fribourg International Film Festival, Solothurner Filmtage, Le Mois du Film Documentaire, CinéDOC-Tbilisi, Beyond Earth Film Festival (Najlepszy Kobiecy Film Pełnometrażowy), Vox Feminae Festival, Filmz - Festival of German Cinema (Najlepszy Film Dokumentalny), Open Window International Film Challenge (Najlepszy Kobiecy Film), Short Long World Festival, Madurai International Documentary and Short Film Festival, Medellín International Film Festival, FINDECOIN - Independent International Short & Feature Film Festival, Santa Cruz International Film Festival (Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny), Courage Film Festival, Porny Days, Molodist Kyiv Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Annie Gisler
Po ukończeniu Zuryskiego Uniwersytetu Sztuk Pięknych (ZHdK) z tytułem licencjata w dziedzinie fotografii, Annie Gisler (*1983 r.) uczestniczyła w kursach filmowych w Buenos Aires i San Jose (CR). Następnie ukończyła rok studiów w zakresie reżyserii filmowej w Hiszpańskiej Szkole Filmowej w Madrycie (ECAM). Kontynuowała studia licencjackie na Wydziale Reżyserii Filmowej w ZHdK. Ukończyła je w 2013 r. i od tego czasu pracuje jako reżyserka i scenarzystka.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page