top of page

Pięć snów od Québecu

Reż. Sarah Baril Gaudet / Kanada / 2020 / 81 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Sarah Baril Gaudet
Scenariusz: Sarah Baril Gaudet
Zdjęcia: Sarah Baril Gaudet
Montaż: Justine Gauthier
Dźwięk: Jacob Marcoux, Marie-Pierre Grenier, Olivier Germain
Muzyka: Viviane Audet, Robin-Joël Cool
Producentka: Audrey Fallu
Produkcja: La Cabane
Właściciel praw: Les Films du 3 Mars
Język: francuski
Strona: https://f3m.ca/en/film/passage/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Gabrielle i Yoan mają 18 lat. Mimo że oboje dorastali w tym samy miejscu – na wsi w Temiscamingue w Kanadzie – mają odmienne plany i aspiracje. Yoan chce opuścić okolicę, aby oderwać się od samotności i wyjechać do miejsca, gdzie będzie mógł się czuć swobodniej jako osoba homoseksualna. Gabrielle za to na odwrót: jest przerażona myślą o wyjeździe ponad sto kilometrów od domu, aby kontynuować naukę. Reżyserka maluje poetycki portret dwójki osób wchodzących w dorosłość, próbujących odnaleźć i wytyczyć własną ścieżkę. Mają na to całe lato.

FESTIWALE I NAGRODY

RIDM - Montreal International Documentary Festival, Visions du Réel, Festival du cinéma international en Abitibi-Témiscamingue, Cinema On the Bayou Film Festival, International Film Festival of Ottawa, Carrousel International du film de Rimouski, Festival Vues sur mer, Reel 2 Real Film Festival For Youth, Rendez-vous Québec Cinéma

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Sarah Baril Gaudet
Sarah Baril Gaudet jest reżyserką i twórczynią filmową mieszkającą w Montrealu w Kanadzie. W 2016 r. ukończyła studia na Université du Québec à Montréal, gdzie otrzymała stypendium Best Documentary Hope. Jej pierwszy film krótkometrażowy, „Living Here” był pokazywany na ponad 20 międzynarodowych festiwalach filmowych i zdobył wiele nagród.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page