top of page

Primary Swarm

Reż. Agnieszka Mastalerz, Michał Szaranowicz / Polska / 2018 / 17 min.

bilet.jpeg
web.jpeg
WATCH ONLINE

Reżyseria i scenariusz: Agnieszka Mastalerz, Michał Szaranowicz
Zdjęcia: Filip Zubowski, Wawrzyniec Skoczylas, Michał Szaranowicz
Montaż: Michał Szaranowicz
Dźwięk: Stanisław Najmiec, Michał Szaranowicz
Producenci: Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Produkcja: Agnieszka Mastalerz
Właściciel praw: Agnieszka Mastalerz, Michał Szaranowicz
Język: bez dialogu
Strona: http://www.agnieszkamastalerz.com/

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Z „Roju w (bez)ruchu” Anny Ptak:
Primary Swarm opiera się na zdarzeniu rozwijającym się w czasie.
Grupa Odkrywców przemierza k o k o n i a s t ą przestrzeń. Jej obły kształt narzuca sposób poruszania – tunel odgrywa rolę pszczelej królowej. Postaci wyglądają jakby musiały się nauczyć chodzić: spowolniony ruch, ostrożność gestów, otwór wciągającej turbiny, w stronę której prze tytułowy rój.

FESTIWALE I NAGRODY

HER Docs Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Agnieszka Mastalerz
Absolwentka Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018), była studentką Candice Breitz i Eli Cortiñas w Hochschule für Bildende Künste w Brunszwiku (2020) oraz Adama Broomberga i Olivera Chanarina w HFBK w Hamburgu (2017/18). W swojej praktyce skupia się na mechanizmach kontroli oraz procesach wpływających na jednostkę i wyzyskujących ją. Posługuje się poetyckim językiem wizualnym i za pomocą fotografii, wideo i instalacji analizuje reguły — w intymnych relacjach, strukturach społecznych, firmach oraz w stosunku do natury. Jej prace pokazywane były m.in. w MAXXI w Rzymie (2021), galerii Wschód w Warszawie (2020), Fundacji Rodziny Staraków w Warszawie (2019), Deichtorhallen w Hamburgu, Fondation Hippocrène w Paryżu (2018), Muzeum nad Wisłą — Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2017, laureatka konkursu Artystyczna Podróż Hestii). Odbyła rezydencje w Muzeum Susch, European Investment Bank Institute w Luksemburgu (2021) i galerii Futura w Pradze (2020).

Michał Szaranowicz
Gościnnie student Michaela Hofstettera na ABK w Monachium (2017/2018). Był asystentem scenografa Tomka Kowalskiego przy realizacji filmu Agnieszki Polskiej „Hura. Wciąż żyjemy!”. Wybrane wystawy zbiorowe: imMobilized (Fondation Hippocrène, Paryż, 2018), Intangible Cultural Heritage (HFBK, Hamburg, 2018), Jak jest? (Galeria Labirynt, Lublin, 2017), Młode Wilki 17’ (Akademia Sztuki w Szczecinie, 2017).

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page