top of page

Witamy na stażu

Reż. Nathalie Berger, Leo David Hyde / Szwajcaria, Nowa Zelandia / 2019 / 67 min. / polska premiera

bilet.jpeg
web.jpeg

Reżyseria: Nathalie Berger, Leo David Hyde
Zdjęcia: Nathalie Berger, Leo David Hyde
Montaż: Nathalie Berger, Leo David Hyde
Dźwięk: Tihomir Vrbanec
Producentki: Nathalie Berger, Laure Gabus
Produkcja: Collective Bièvre, Reportage
Właściciel praw: Berta Film
Język: angielski
Strona: https://www.callmeintern.com

TWÓRCZYNIE I TWÓRCY

Młodzi, bezrobotni i sfrustrowani filmowcy David i Nathalie postanawiają dostać się na staż, żeby od środka zbadać system za pomocą millenialsowego „gonzo” dziennikarstwa. Po tym jak David przyjmuje ofertę, para przenosi się do małego niebieskiego namiotu nad jeziorem Genewskim, gdzie zaczynają dokumentować – bezpłatny – staż. Działania te wywołują międzynarodową burzę medialną, podczas której pozycja filmowców jest kwestionowana.
W tym samym czasie Marisa pracuje przy kampanii prezydenckiej w USA, ale musi chronić się przed mobbingiem ze strony przełożonych. Z kolei Kyle, stażysta w wielkiej korporacji mieszka w schronisku dla bezdomnych. Każde z nich stoi przed wyborem: zaakceptować system lub zakwestionować zastane zasady, wystawiając na ryzyko swoją ścieżkę kariery. Ich działania uwidaczniają problemy globalnego systemu stażowego. Opisane historie pokazują warunki doprowadzające tak wielu millenialsów do pracy za darmo, a fragmenty zaczerpnięte z kultury popularnej oraz wypowiedzi akademików_czek, polityków_czek i pracodawców_zyń pokazują jak bardzo powszechny jest to problem...

FESTIWALE I NAGRODY

Doc Edge (Najlepszy Nowozelandzki Film Dokumentalny, Najlepszy Montaż w Filmie Nowozelandzkim), Valletta Film Festival, DOXA Documentary Film Festival (Nagroda Nigela Moore’a w Programie dla Młodej Publiczności), GZDOC Guangzhou International Documentary Film Festival, Verzio International Human Rights Documentary Film Festival, Bergen International Film Festival, NFFTY Film Festival, Valletta Film Festival, FIFDH Film Festival, Salt Spring Film Festival

LAN YU

Lan_You_Director photo.jpg

Nathalie Berger
Nathalie Berger ukończyła studia pierwszego stopnia na Duke University (USA) na Wydziale Nauk Politycznych i Wydziale Fotografii w 2014 r. W 2015 r. nakręciła swój pierwszy film dokumentalny („The Cost of Care”), w którym analizuje zjawisko wolonturystyki w Kenii. Między 2015 a 2018 r. pracowała jako producentka treści wizualnych i pisarka w Solar Impulse Foundation. „Witamy na stażu” to jej pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny, który wpółreżyserował z nią Leo David Hyde. Od 2018 r. studiuje film dokumentalny na Uniwersytecie Artystycznym w Zurychu.

Leo David Hyde
Leo David Hyde jest filmowcem i aktywistą z Aotearoa w Nowej Zelandii. Pracował przy licznych kampaniach medialnych, jako dziennikarz i producent filmowy dla organizacji pozarządowych i mediów. Niedawno ukończył pracę nad 12-częściowym serialem dokumentalnym dla Public Services International, w którym przygląda się wyzwaniom, przed jakimi stają pracownicy służb publicznych na całym świecie.

IMAGES GALLERY

MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg
MOTHER_CHILD_STILL00_small.jpg

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

Red Stains
Red Stains
Red Stains
bottom of page