top of page
Czy naprawdę zaczęłyśmy kochać swoje ciała? Pogadajmy o ciałopozytywności.

Rozmowa po pokazie zestawu animacji z sekcji Ciało.

location-icon-transparent-background-5.jpeg

24.10 15:15 Kinoteka

Ciałopozytywność na dobre zagościła w naszych słownikach, kampaniach reklamowych czy wpisach na Instagramie. Coraz więcej z nas chce akceptować swoje ciała bez stawiania mu nierealnych oczekiwań. Czy naprawdę zaczęłyśmy kochać nasze ciała? Czy nadal stawiamy mu nierealne oczekiwania, tylko, że tym razem "w cichości serc"?

Zapraszamy na dyskusję, w której porozmawiamy z influencerkami, specjalistkami z dziedziny zdrowia, kobietami z branży marketingowej o tym jak kształtuje się ciałopozytywność i co może oznaczać za 5-10 lat?

W spotkaniu udział wezmą:

Ola Kisiel (@kisielle) – instagramowa twórczyni, dziennikarka, autorka cyklu rozmów z edukatorkami i ekspertkami „Przegadane" oraz serii „Tańcz z Kisielle". W swojej działalności eksploruje tematy ciałopozytywności, ciałoakceptacji, kultury diety – wszystko w duchu empatii, siostrzeństwa i feminizmu. Aleksandra dzieli się ze swoją społecznością doświadczeniami „od bycia ozdobą do bycia osobą" i pokazuje, jak można naprawiać i rozwijać relację ze swoim ciałem.

Martyna Kaczmarek (@martynakaczmarek) - działaczka społeczna, feministka, przedsiębiorczyni społeczna i założycielka marki @herstoria_pl. Twórczyni internetowa, działająca w duchu siostrzeństwa i wsparcia. Porusza tematy ciałopozytywności, samoakceptacji, transpłciowości, aborcji. Wierzy w tworzenie bezpiecznych przestrzeni do ważnych rozmów i platform dla społeczności walczących o zmiany. Głośno mówi o tym, że wszyscy, dla wspólnego dobra, potrzebujemy feminizmu.

Julita Kordońska (@mooncycles_dietetyka) - terapeutka żywieniowa, specjalizująca się w pracy z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Rozszyfrowuje dla nas skomplikowaną biologię kobiecego ciała i obecnych w nim hormonów, a potem wyjaśnia je w przystępny dla każdej/go sposób. Jej praca to połączenie ról detektywa, naukowca, kucharza i coacha - i aktywistki, bo spotkania z Julitą pomagają zrozumieć, dlaczego self-care to sprawa feministyczna.

@jejperfekcyjnosc – niebinarna osoba trans, socjolożka, medioznawca, performerka. Dziennikarka i (foto)blogger. Autorka happeningu „Whatever", Założycielka i wieloletnia Prezeska organizacji Queer UW. Prezesa zarządu Fundacji Pro Diversity. Wieloletnia organizatorka Parady Równości. Stand-uperka, prowadząca talk-show "Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka" i program "Wirusowy YouTube LIVE". W swojej pracy często porusza wątki związane z ciałopozytywnością.

Rozmowę poprowadzi Paulina Kitlas - członkini zespołu WIMIN, socjolożka, politolożka, zadeklarowana feministka, autorka felietonów o kobiecym zdrowiu i ciele, pasjonuje się historią farmacji i tym jak jest powiązana z procesem emancypacji kobiet.

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

GALERIA

bottom of page