top of page
O sytuacji młodych osób LGBT+ w Polsce

Rozmowa po pokazie filmu „Na zawsze Amber” reż. Lia Hietala, Hannah Reinikainen

location-icon-transparent-background-5.jpeg

23.10 13:15 Elektronik


Film opowiada o drodze do tranzycji Amber - siedemnastoletniej osoby niebinarnej żyjącej w Szwecji. Podczas spotkania zastanowimy się, jak wygląda rzeczywistość queerowych nastolatków w Polsce. Co ich uwiera, a co cieszy? Jak radzą sobie z opresyjnym państwem i homofobicznymi szkołami? W czym znajdują siłę i jakiej przyszłości pragną?

W spotkaniu udział wezmą:
Franek Broda - wiceprzewodniczący Młodzieżowego Forum LGBT+, działacz społeczny na rzecz praw osób LGBT+, Kobiet, Mniejszości Etnicznych oraz Uczniów. Zaangażowany od 2 lat w działalność aktywistyczną.
Róż Kasprzyckx - działacz aktywistyczny, Odmieniacz Funduszu dla Odmiany. Od dawna chciał działać w sprawie praw osób LGBTQ+ i to dzięki Funduszowi, Róż mógł zorganizować pierwsze queerowe wydarzenie w Krośnie. W tym momencie aktywizm jest jego głównym zajęciem, które łączy z nauką w liceum plastycznym. W wolnym czasie gra w rzeszowskim zespole Rhythm of Resistance, robi transparenty, stara się jak najwięcej czytać i edukować, aby jego aktywizm stawał się coraz lepszy.
Dominik Kuc - członek Rady Fundacji GrowSpace oraz inicjator projektu Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Laureat konkursu 25 under 25 Forbes & McKinsey w kategorii „Wspieranie Różnorodności". Współpracuje także z Biurem Edukacji m.st. Warszawy przy realizacji projektów wspierających system edukacji.
Spotkanie poprowadzi Anton Ambroziak - dziennikarz i reporter. Laureat nagród: "Pióro Nadziei 2018" przyznawanej przez Amnesty International za dziennikarstwo zaangażowane i "Korony Równości 2019". Nominowany do nagrody "Zielony Prus" Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za wyróżniający start w zawodzie. W OKO.press pisze o edukacji, prawach człowieka, społeczeństwie obywatelskim i polityce społecznej.

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

GALERIA

bottom of page