top of page
Wszystko, czego nadal nie wiecie o orgazmie... i nie boicie się zapytać

Rozmowa po pokazie filmu „Orgazm, czyli mała śmierć” reż. Annie Gisler

location-icon-transparent-background-5.jpeg

23.10 18:00 Kino Muranów

Co przychodzi Ci na myśl, kiedy widzisz słowo 'seks'? Przyjemność, zabawa, zakaz, tabu, sacrum, grzech? W dyktacie nadal wszechobecnego (także w kinematografii) „male gaze", potrzebujemy nowej przestrzeni, żeby samodzielnie zastanowić się nad tym, czym jest dla nas pożądanie, intymność i seks – nie tylko przez utarte klisze, nie tylko przeglądając się w oczach partnera/ki.

Jak wychowanie i kultura wpływają na to, co ośmielamy się odczuwać w łóżku? Czy naprawdę lubimy to, co twierdzimy że lubimy? Ile rodzajów orgazmu istnieje, czy można „nauczyć" się nowego? Czy seks w ogóle musi kończyć się orgazmem, żeby dawał spełnienie? No i jak świat reaguje na kobiety, które swobodnie i bez skrępowania mówią o seksie?

W spotkaniu udział wezmą:

Agata z (@lulapink.pl_forever) – współzałożycielka i 1/2 duetu Lula Pink - feministyczno-queerowego butiku z produktami erotycznymi. LulaPink.pl tworzą ludzie, którzy łączą w sobie otwartość na nowe doświadczenia i chęć zmieniania świata na lepsze – dlatego budują przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie, aktywne charytatywnie i dbające o klientki/ów. Agata – polonistka z wykształcenia, przedsiębiorczyni z przypadku, aktywistka z powołania, w LulaPink pilnuje formalności i całej reszty ekipy, żeby całkowicie nie odpłynęła w świat erotycznych fantazji.

Małgosia Iwanek (@kulturaseksualna) – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka. Prowadzi bloga, pisze artykuły, rozmawia i zachęca do rozmowy o wszystkim co ma związek z naszą seksualnością - o dojrzewaniu, motylkach w brzuchu, akceptacji własnego ciała, masturbacji, pornografii, wstydzie, o relacjach zdrowych i tych zaburzonych. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 30 tys. osób.

Paulina Klepacz (@paulina_klepacz) - feministka, dziennikarka, wydawczyni, współzałożycielka feministyczno-erotycznego magazynu „G'rls ROOM", redaktorka prowadząca Glamour.pl. Autorka podcastu SAMOMIŁOŚĆ skupionego wokół pozytywnego podejścia do cielesności i seksualności. Współautorka książek „Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slutshamingu", „CIPKOnotes" i „girlstalk. Dziewczyny, rozmowy, życie".

Rozmowę poprowadzi Marta Ploch - członkini zespołu WIMIN, dziennikarka HelloZdrowie.pl, współtwórczyni społecznego projektu "Krótkich Instrukcji", poruszających kwestie kobiecego zdrowia bez tabu.

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

GALERIA

bottom of page